TransPloiesti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos
avatar
TheBoss
Mesaje : 224
Data de inscriere : 23/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Ploiesti

Oraşul Bacău Empty Oraşul Bacău

22/7/2013, 11:46
Zilele trecute am trecut prin mai multe orase din Moldova. Desi cu cat avansezi spre Nord se vad cateva mici diferente imbucuratoare la aspect si mai ales curatenie fata de orasele din sudul tarii, per total pot spune ca transportul in comun vazut prin diferite orase m-a multumit si nu prea...

Bacau, orasul  ce m-a multumit cel mai mult la transportul public, poate mai ales fiindca a fost singurul oras prin care nu am vazut nicio duba :)  ( si probabil ca nici nu mai folosesc ca am traversat cu masina destul de multe strazi la ora de varf ). Transportul se desfasoara cu autobuze noi: autobuze Irisbus Crosway foarte bine intretinute, aratau ca noi  , acesta e si singurul model de Irisbus care imi place ca aspect :)  , multe Mercedes-uri Conecto destul de bine intretinute, probabil cele mai numeroase autobuze ale lor, cateva Mercedes-uri 0405N destul de bine intretinute desi probabil au cam 15 ani vechime si sunt  dotate ca si Irisbus-urile cu aer conditionat, si autobuze Irisbus Karosa ca al nostru, dar acestea nu pareau deloc bine ingrijite. :roll: 
Sus
Subiecte similare
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum